Garajda 20 Gün Mahsur Kalan Kedinin Sağlık Kontrolleri Bitti

  • Blog
  • 22.2.2018 15:54:56
  • 1580 Okunma

Yalova’da yaklaşık 3 hafta boyunca bir garajda mahsur kalan Anadolu kedisini kurtarmak için bölgedeki yurttaşlar olayı sosyal medya ve belediyeyle paylaşarak kamuoyu oluşturmuştu.

 

Süleymanbey Mahallesi, Tükenmez Sokak’ta bulunan garajın sahibinin yurtdışında olduğu bilgisi öğrenilirken, garaj kapısı ilk başta yasal sebeplerden dolayı açılamamıştı. Ancak belediyenin savcılıktan aldığı izinle birlikte yaklaşık 3 hafta garajda mahsur kalan kedi nihayet kurtarılabilmişti.

 

 

kedi ambulansı, kedi kurtarıldı

 

 

Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı kurtarma çalışmasında bulunduğu yerden çıkarılan kedi, hayvan ambulansı ile barınağa götürülmüştü.

 

 

Garajda Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı

 

 

Kapalı kaldığı yerde kedinin bakımını 15 gün boyunca Yalova Belediyesi personeli ve vatandaşlar ile birlikte yaptığı belirtilen belediye meclisi üyesi Resul Morgül, "Kedi kapalı olduğu yerden bir hafta önce kurtarılmıştı. Bir haftadan beri belediyemizin barınağında tedavisi yapılarak sağlık problemi olup olmadığı kontrol edildi. Bugün ise vatandaşların kontrolünde aldığımız yere bıraktık. Umarım bundan sonra hiçbir yerde kilitli kalmaz. Belediye ek binamızda bulunan arkadaşlarımız tarafından diğer kedilerle birlikte burada olduğu müddetçe beslenecek" ifadelerini kullandı.

 

 

Soruyoruz:

 

Basına yansıyamayan vakalarda da hayvanlar için belediyeler tarafından gerekli ve yeterli sağlık politikaları uygulanıyor mu?

 

 

Bundan sonra umulanın aksine bir yerde göz göre göre kilitli kalırsa, kurtarılması yine haftaları bulacak mı?

 

 

 

Önceki haber:

 

20 Gün Garajda Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı!

 

20 Gün Garajda Mahsur Kalan Kedi Kurtarıldı!

 

 Kaynaklar: (2018, 22 Şubat). Haberler.com


 

PAYLAŞ

YORUMLAR