Görenler Hayran Kalıyor: Burası Kedilerin Şehri İstanbul

  • Blog
  • 6.7.2018 21:51:43
  • 3539 Okunma

Amerika’da yaşayan Nuseir Yassin isimli bir gezginin kurduğu, 1 dakikalık videolarıyla dünyaca ünlü Nas Daily sayfasının son paylaşımında İstanbul’daki Anadolu kedileri anlatıldı. 


This is The City of Cats!” -burası kedilerin şehri- başlığıyla paylaşılan videoyu Facebook’ta şimdiden tam 2,5 milyon kişi izledi.Videonun başında Nuseir, gezdiği 50 ülke ve 300’den fazla şehirden sonra kendisini en çok İstanbul’un etkilediğini ve bunun nedeninin KEDİLER olduğunu söylüyor. 

 

 

Tombili’yi de unutmuyor


Anadolu Kedisi olarak başlattığımız imza kampanyası sonucu heykeli yapılan Tombili’den de bahsetmeyi unutmuyor. Tombili heykeli için sadece 2 gün içinde 17 bin imza toplanmıştı.


Ölen bir kedinin unutulmaması ve heykelinin yapılması tüm dünya için çok şaşırtıcı ve etkileyici olmalı. Tombili'nin hikayesini buradan okuyabilirsiniz.

 

tombili

 

 

Kediler burada çok iyi bakılıyor


Videonun devamında Nuseir, kedilerin İstanbul’da çok iyi bakıldığını ve sevildiğini, camilerin içinde bile kedilerin yaşadığını ve şehrin her tarafında kediler için mama, su kapları ve evler olduğunu anlatıyor.

 

 

Her kafenin kedisi var

 

Diğer ülkelerde kedi kafelerinin olduğunu fakat İstanbul’da her kafenin hatta her dükkanın kedisi olduğunu belirtiyor.

 

 

 

Videonun sonunda şehirleri tarihi binalarına, mekânlarına göre değil hayvanlarına nasıl davrandığına göre değerlendirmemiz gerektiğini söylüyor. 

 

Evet İstanbul’da kediler hayatın bir parçası, onlar aileden, bizden biri gibiler!

 

 

Videoyu buradan izleyebilirsiniz:


 

 

Henüz izlemediyseniz Ceyda Torun'un çektiği Kedi filmini de mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

 

 

 

Nas Daily kanalına bu güzel video için çok teşekkür ederiz.

 

 

 

Yazan: Anadolu Kedisi 

 

İlgili Yazı(lar)

Kedilerin Şehri: İstanbul

Kedilerin Şehri: İstanbul

Reuters, İstanbul'un Anadolu kedilerini konu alan bir haber yayınladı. Goran Tomaseviç'in objektifinden çekilen karelerde, halkın kedi sevgisi gösterildi...

96 Yaşındaki Zeynep Nine, Anneleri Ölen Yavru Kedilere Sahip Çıktı

96 Yaşındaki Zeynep Nine, Anneleri Ölen Yavru Kedilere Sahip Çıktı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yaşayan 96 yaşındaki Zeynep Duran, anneleri ölen dört Anadolu kedisi yavrusunu biberonla besliyor.

PAYLAŞ

YORUMLAR