Trafodaki yavru kedileri kurtarmak isterken canından oluyordu

  • Blog
  • 6.9.2018 20:56:49
  • 793 Okunma

Bursa'da, elektrik trafosunda mahsur kalan yavru kedileri kurtarmak isteyen 15 yaşındaki öğrenci feci şekilde yandı. Kalbi şokla tekrar çalıştırılan gencin sağlık durumu iyiye gidiyor. Benzer bir olayda Ağrı'da 17 yaşındaki Ramazan Taşdemir, elektrik teline kanadı takılan kuşu kurtarmak isterken elektrik akımına kapılmış ve yapılan tüm müdahalelere rağmen elleri kesilmişti.


Olay, Osmangazi'ye bağlı Nalbantoğlu Mahallesi'nde meydana geldi. Trafoya giren yavru kediler çıkamayınca içeride mahsur kaldı. Yavru kedileri kurtarmaya gelen hayvansever 48 yaşındaki Vildan Elçin Şenkaya ve 11 Eylül İlköğretim Okulu son sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Cüneyt Alpak, trafonun patlamasıyla ağır şekilde yaralandı. 

 

Her gün olduğu gibi o günde kedileri beslemeye gelen, Vildan Elçin Şenkaya o sırada trafonun içerisinde kedinin miyavlamasını duyup trafonun yanına gitti. Fakat tüm çabalarına rağmen kurtaramadı. O esnada yoldan arkadaşlarıyla beraber geçen Cüneyt Alpak durumu fark edip Şenkaya'nın yanına gitti. Mahsur kalan kediyi gördükten sonra eline aldığı sopayla kediyi kurtarmaya çalışan Alpak, bir anda trafoda bulunan yüksek gerilimin etkisiyle akıma kapıldı. Trafo patlayarak Alpak ve Şenkaya'yı fırlattı. Alpak, başından ve vücudundan çıkan dumanlarla yere yığıldı. Şenkaya ise dört metre ileride beton zemine çakıldı. 

 

 

 

İÇERİDEN SES GELDİ, BİR ANDA NE OLDU ANLAMADIM


O esnada orada bulunan hemşire, kalbi duran Cüneyt Alpak'a kalp masajı ve suni teneffüs yaparak, ölümden kurtardı. 

 

Şenkaya'nın ise düşmenin etkisiyle kolunda ve vücudunda kırıklar meydana gelerek iç organları zarar gördü. Yaralılar gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı. Cüneyt Alpak yoğun bakıma alınırken, Şenkaya ise vücudunda oluşan kırıklar ve iç organların zedelenmesi sonucu ameliyata alındı.

 

 

 

Yoğun bakımdaki tedavisinden sonra odaya çıkarılan Alpak'ın vücudunda yüzde elli oranında birinci derecede yanıklar olduğu öğrenildi.

 

İhlas Haber Ajansı mikrofonlarına konuşan Cüneyt Alpak, “Arkadaşlarımla beraber gittiğimiz bir dernek vardı, oraya çıkıyorduk. Sonra orada ablaları gördük. Daha önce de orada ablanın köpeği ölmüş. Orada yavru bir kedi gördüm. On beş dakika uğraştım, kediyi aldım. Sonra içeriden ses geldi, bir anda ne oldu bende anlamadım” dedi.

 

 

 

YERDE YATIYORDU, ÖLDÜ DEDİLER

 

Vildan Elçin Şenkaya ise, “Trafonun yanına geldim, kapısına dokundum, açıldı. Ölmüş bir köpek ve onu emen yavru kediyi gördüm. Dayanamadım, şurada duran tahtayı aldım. Kedi ona tırmansın istedim. İçeri saldım, kedi gelmedi. Daha bir buçuk aylık kedi. O esnada arkadaşlarıyla beraber geçerken durumu görüp yanıma Cüneyt geldi. Yavru kediyi görünce elimdeki tahtayı aldı. Trafonun basamağına çıktı. Yukarıdan aşağıya sopayı salarken o sırada bir anda patlama oldu ve dumanlar çıktı. Cüneyt'in düştüğünü gördüm. Ben de beton zemine fırlamışım. Elimde parçalı kırıklar oluşmuş. Ayağımda demir batığı var. İç organlarım zarar görmüş. Geriye dönüp baktığımda Cüneyt'i gördüm, saçı yanmış, kafasından dumanlar çıkıyordu. Kalp masajı yapın diye bağırıyorum. Yerde yatıyordu, öldü dediler. Burada öğrenciler vardı, onlar da yardımımıza geldi. Ambulans geldi, ikimizi de hastaneye götürdüler” diye konuştu.

 

Olayın ardından yavru kedilerin anneleri ile beraber yine trafonun çevresinde yaşadığı görüldü. Trafoya ise, kapılarına kilit takılıp, "ölüm tehlikesi" yazılı tabelalar asıldı. Şenkaya ve Alpak ailesi, suç duyurusunda bulunarak, yaşanan mağduriyetin giderilmesi için her yolu deneyeceklerini belirtti.

 

 

Haberin videosu:

 

 

 

Not: Anadolu Kedisi olarak Cüneyt'e çok geçmiş olsun diliyoruz. En yakın zamanda kendisine ulaşacağız.

 

İlgili Yazı(lar)

Yangından Yanan Evine Değil, Kedisine Ağlayan Maksut Dede

Yangından Yanan Evine Değil, Kedisine Ağlayan Maksut Dede

Yanan evine üzülmeyip, yangında canından çok sevdiği Anadolu kedisini kaybettiğine üzülen 87 yaşındaki Maksut Koç, Türkiye'yi hüzne boğdu.

Engelli Yavru Kediye “Pati Ayak” Oldu!

Engelli Yavru Kediye “Pati Ayak” Oldu!

Ankara’da sokaktaki hayvanlar için kulübe yapan Osman Kaplan’ın engelli yavru kedisi için yaptığı beslenme düzeneği sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

Kapana Sıkışan Sincabı Okul Harçlığıyla Kurtaran Batmanlı Öğrenci

Kapana Sıkışan Sincabı Okul Harçlığıyla Kurtaran Batmanlı Öğrenci

Batman'da kapana sıkışarak ağır yaralanan sincabı 19 yaşındaki öğrenci Rüzgar Algan kurtardı. Ağır yaralanan sincabı okul harçlığıyla veterinere götüren Algan..

Annesi Tarafından Reddedilen Küçük Bir Yavru Kedinin Öyküsü

Annesi Tarafından Reddedilen Küçük Bir Yavru Kedinin Öyküsü

Yavru kedinin kulağına “Yuvana döneceğin için heyecanlı mısın?” diye fısıldadım. “Anneciğin seni gördüğü için çok sevinecek”…

Açıkta Bulunan Elektrik Kabloları Kedinin Ölümüne Sebep Oldu!

Açıkta Bulunan Elektrik Kabloları Kedinin Ölümüne Sebep Oldu!

Büyük ihmal. İzmir'in Karşıyaka ilçesinde bulunan bir sitedeki elektrik direklerinin altında açıkta bulunan kablolar Anadolu kedisinin hayatına mal oldu...

96 Yaşındaki Zeynep Nine, Anneleri Ölen Yavru Kedilere Sahip Çıktı

96 Yaşındaki Zeynep Nine, Anneleri Ölen Yavru Kedilere Sahip Çıktı

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde yaşayan 96 yaşındaki Zeynep Duran, anneleri ölen dört Anadolu kedisi yavrusunu biberonla besliyor.

PAYLAŞ

YORUMLAR